Logopeda Reda, Psycholog Dziecięcy, Neurologopeda, Gimnastyka Korekcyjna tel. 601-055-273 Usługi logopedyczne i terapeutyczne - Logula

Gimnastyka korekcyjna to zajęcia dla dzieci. Celem zajęć jest profilaktyka i korekcja zaistniałych wad postawy, zwiększenie wydolności organizmu oraz siły mięśniowej, a przede wszystkim kształtowanie u dzieci nawyku prawidłowej postawy.

Zajęcia mają także zaszczepić w dzieciach chęć podejmowania aktywności fizycznej, pokazywać, że ruch służy nie tylko zdrowiu, ale może dostarczać dużo radości.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

Na zajęciach gimnastyki korekcyjnej wykonywane są ćwiczenia na rozciąganie mięśni przykurczonych, wzmacnianie mięśni osłabionych, kształtowanie prawidłowej postawy oraz ćwiczenia oddechowe.

Podczas zajęć korzystamy z przyborów (m.in. maty, laski gimnastyczne, gumy, wałki, piłki gimnastyczne i małe piłki do ćwiczeń), co dodatkowo uatrakcyjnia zajęcia i odpowiada na potrzeby dzieci, które lubią różnorodność.

Ćwiczymy indywidualnie lub w grupach 4 osobowych.

DLA KOGO GIMNASTYKA KOREKCYJNA?

Zajęcia są adresowane są do dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie do zaistniałej wady i możliwości dziecka. Stawiamy na indywidualne podejście do dziecka.

Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.